top of page

Lze hubnout i bez diet. Příběh Bětky


Jak zhubnout?

V únoru 2019 jsme v klubu Dovychovaných rodičů vyhlásili Tříměsíční redukční výzvu pro jednoho člena klubu. Ze všech přihlášených jsme vybrali Bětku. Nebudeme zastírat, že nás její příběh nejvíce zasáhl a výběr byl tedy jasný. Bětka chtěla poradit, jak zhubnout.

„Nemohu zhubnout!“

Bětka se přihlásila se srdcem na dlani: “Ráda bych byla vybrána právě já z toho důvodu, že pečuji o malé vážně nemocné dítě, péče o něj je velmi časově náročná, k tomu hodně času věnuji práci, abych zvládla pokrýt potřeby, které máme výrazně zvýšené kvůli léčbě syna.

Je pro mě komplikované intenzivně spolupracovat s odborníky, jezdit po fitkách a baštit kuřecí plátek s rýží na páře 3x denně pro mě není dlouhodobě udržitelné, online jídelníčky nebo cvičení bez možnosti konzultace u mě nikam nevedou, ať už z důvodu financí nebo času, případně nechuti, a popravdě, i nedostatku vůle makat na sobě sama bez tahouna a kontroly. 😄😄😄 Před narozením Mikyho jsem hodně sportovala, zdravě jedla a měla dobrou postavu a cítila se celkově dobře a byla nabitá energií.

Události po narození syna mě natolik ochromily, že jsem se dopracovala k totálnímu nerespektování svých potřeb, hrozivému způsobu stravování se sklony k přejídání a k nutkavé potřebě jíst sladké. Díky tomu jsem se dostala na šílených 90 kg. Neustále kolísám, shodím na 75 kg, ale nejsem schopna udržet to, natož shodit ještě více, naopak sklouznu do zajetých stereotypů a co jsem pracně shodila, znovu bez problému získám nazpět. Už dlouho se snažím nějak začít, ale nic mi nevydrží dlouho. Cvičení nemá hlavu a patu, jídlo nemá hlavu a patu a váha se nehýbá. Mám silnou vnitřní motivaci, chci být zase fit jako dříve, hodně sportovat a jít synovi příkladem v jeho boji s nemocí. Potřebuji nakopnout, naučit se dělat věci efektivně a správně jak v oblasti stravy, tak v oblasti pohybu. Cítím, že jít s kůží na trh pro mě bude ten pravý impuls k tomu, abych už necouvla zpět a konečně svůj život zase nasměrovala k radosti, zdravému sebevědomí. Můj malý parťák mi slíbil, že budeme cvičit spolu“. 🙂

První návštěva

Na naši první společné konzultaci, která proběhla v březnu 2019, jsem Bětku převážila, přeměřila, změřila jsem krevní tlak a vyzpovídala jsem ji ohledně zdravotní anamnézy a stravovacích návyků, včetně životního rytmu.

Ačkoliv je Bětka mladá maminka, její metabolický věk byl 55 let. Její váha byla 89 kg při výšce 170 cm, další hodnoty byly: tuk 43,1 %, svaly 57 %, viscerální tuk 8, voda 41 %.

11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

"Cottage"

bottom of page