top of page

MotivacePo kolikáté už zase začínám s předsevzetím, že se budu posouvat v angličtině? Učení mi vydrželo pár týdnů… Cesta do zahraničí se z důvodu Covid-19 opatření odkládá a moje nasazení učit se, polevilo…

Přitom vím, že cestování se nám do života vrátí a opět budu se sebou nespokojena, že jsem se v angličtině neposunula.

Od svých klientů slýchávám podobné zkušenosti se zdoláváním jejich cílů. Jsou cíle, ke kterým se nám daří přibližovat se s radostí a lehkostí. K jiným cílům, nemáme problém dojít, i když to stojí dřinu a pot. Pak jsou cíle, které si přejeme, ale často z cesty k cíli sejdeme, odbočíme, nebo se úplně vrátíme do starých zajetých kolejí… Proč? Chybí nám způsob jak nalézt tu správnou motivaci, která nás na cestě za změnou udrží.

Ptám se sama sebe… Jak udržet dané předsevzetí, plán, cíl…?

Vytvořím si “návyk”, ano to je to správné slovo… Vědomě, bez vytáček a argumentů, proč to nejde.

Motivace je motor… Návyk je zdroj, který dodá motoru energii.

Ráno vstanu a vyčistím si zuby. Návyk, který mě naučili rodiče v dětství a každé ráno a večer ho bez vyjímek dodržuji. Takových návyků máme každý v životě několik a fungují.

Používejme je tedy stejně, i k dosažení našich cílů. Ať se jedná o učení a vzdělávání se, sportovní aktivity, změny v jídelníčku, starání se o sebe a naše zdraví… apod.

Se svými klienty se snažíme najít tu správnou, dlouhodobou motivaci, která je drží na cestě životních změn, tužeb a cílů. Bez pravidelného vykonávání “návyků”, se k jejich dosažení neposuneme.

9 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

"Cottage"

bottom of page