top of page

Novoroční předsevzetí


Novoroční předsevzetí se u nás často pojí se snížením váhya nastavením pravidelného pohybu. Kolikrát za život, jste v novém roce začali znovu a podle vás lépe? Jste rozhodnutí snížit váhu, zlepšit jídelníček a kondici, dát si pozor na tlak a stres, který tím na sebe můžete vytvořit.

Snaha musí být postupná

Nesnažte se si změny v jídelním plánu a pohybových aktivitách nastavit příliš tvrdě a drasticky. Mohla by vaše snaha o zlepšení životního stylu a dodržení předsevzetí skončit rychleji, než začala. Pamatujte, že lepší jsou menší cíle, které jsou lépe dosažitelné a tím se stávají dlouhodobější a úspěšnějšími.

Postupnými krůčky měňte své denní návyky. Předejdete tím drastickým a stresovým změnám pro vaše tělo. Pomalým tempem se budou dít velké věci. Vaše tělo bude menší, vaše oblečení rázem větší. Doběhnout své ratolesti nebo tramvaj bude jednodušší a bez pocitu velké únavy.

I novoroční předsevzetí vyžaduje trpělivost a zdravý postoj ke svému tělu

Určete si reálný cíl. Chcete zhubnout 10 a více kilo? Začněte hubnutím 5 kil. Zdravým hubnutím je snížíte za 4-6 týdnů. Váš první cíl je splněn. Nezapomeňte se odměnit. Kupte si nové kalhoty, zajděte si do oblíbené restaurace, dopřejte si masáž Novoroční předsevzetí mějte napsané v diáři, na lednici, na zrcadle. Mějte ho pravidelně na očích.

Cesta k vysněným výsledkům by měla být pozitivně laděná. Každé zhubnuté kilo, vám bude přinášet radost.

Zařazujte potraviny, které vám chutnají. Pohyb, který vám je příjemnější. Najděte si parťáka, který vás bude motivovat a vy jeho. Dodržujte pitný režim. Důležitým faktorem pro zlepšení životního stylu je dostatečný spánek. Spěte 6-8 hodin denně. S výživovým plánem vám nejlépe pomůže výživový odborník. Relaxujte a aktivně odpočívejte.

Jednoduché výživové tipy: denně jezte zeleninu a ovoce pijte dostatek vody nejezte polotovary omezte cukr a bílé pečivo, uzeniny, sladké nápoje a alkohol mějte pravidelný pohyb

Nezapomínejte, že polovina úspěchu je zhubnutí. Druhá, ta náročnější polovina je udržení zhubnutých kil.

Dovolte si občas i drobné neúspěchy, odpočinek nebo jídlo mimo nastavený výživový plán. Z jednoho vyjetí z režimu nepřiberete. Přibíráme z dlouhodobého porušování jídelního plánu.

4 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

"Cottage"

bottom of page